Zvanična internet prezentacija opštine Kovačica

Srpski - latinica
Srpski - ćirilica

Opštinsko veće opštine Kovačica usvojilo predlog komisije za ovogodišnje dobitnike nagrada za doprinos u kulturi

Usvojen Predlog dobitnika za nagrade na Konkursu za dodelu nagrade za doprinos u kulturi za umetnička dostignuća u oblasti kulture za kalendarsku 2018. godinu.

Komisija na Konkursu za dodelu nagrade za doprinos u kulturi za umetnička dostignuća u oblasti kulture za kalendarsku 2018. godinu zaprimila je 20 prijava, jedna je odbačena. Nagrade su u kategorijama:

POJEDINCI:

U oblasti likovnog stvaralaštva – Juraj Lavroš iz Padine; zlatna plaketa
U oblasti pozorišnog, scenskog, muzičkog stvaralaštva – Adam Onču iz Uzdina; zlatna plaketa
U oblasti pozorišnog, scenskog, muzičkog stvaralaštva – Čila Kovač, Debeljača ; srebrna plaketa
U oblasti književnog stvaralaštva – Jan Valenta, Padina; zlatna plaketa
U oblasti očuvanja kulturne baštine – Ana Halajova; zlatna plaketa
Nagrada za životno delo

U oblasti očuvanja kulturne baštine – Etno kuća Petraš, Pavel Petraš, Padina
U oblasti očuvanja kulturne baštine – Tatar Eržebet, Debeljača
U oblasti očuvanja kulturne baštine – Alžbeta Hriešikova, Kovačica
U oblasti likovnog stvaralaštva – Alžbeta Čižikova, Kovačica
U oblasti književnog stvaralaštva (posthumno) – Dušan Balan, Crepaja
Za rad i zalaganje u oblasti obrazovanja i vaspitanja – Jolan Sečenji, Debeljača

 

KOLEKTIVI

Za sveukupan rad na promovisanju opštine Kovačica, naivne umetnosti i umetnika – Galerija naivne umetnosti, Kovačica; zlatna plaketa
Za sveukupan rad za doprinos u kulturi i obrazovanju, za rad na promovisanju Idvora i velikog dela Mihajla Pupina – Dom kulture Mihajlo Pupin, Idvor; zlatna plaketa
U oblasti očuvanja kulturne baštine – Kulturno-umetničko društvo Sveti Sava iz Crepaje; srebrna plaketa
U oblasti očuvanja kulturne baštine – Udruženje žena Bakice iz Uzdina; srebrna plaketa

PROJEKAT

– Naučnik, profesor, izumitelj i rodoljub Mihajlo Idvorski Pupin,autori Dragoljub Cucić i Dragoljub Martinović; zlatna plaketa
– Kamp za mlade talente u Idvoru, Regionalni centar za mlade talente Pančevo; zlatna plaketa
– Udruženje Dr Janko Buljik za projekte Dečja svadba i Brindzove haluške; zlatna plaketa
– Ovejani Srbin, priređivač rukopisa Vladimira Fijata Milovan Lukić; srebrna plaketa